Семінар для вчителів початкових класів на базі Новосинявської ЗОШ І-ІІІ ст.

Дата: 16.02.2020 14:32

Відповідно до  плану  роботи  відділу  освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради у день св. Валентина14 лютого  2020 року проведено  семінар для  вчителів початкових класів на  базі Новосинявської ЗОШ І-ІІІ ст. на  тему: «Системний  і  комплексний  підхід до  впровадження державного  стандарту початкової загальної освіти – передумова реалізації виховних і  розвиваючих можливостей початкової  школи».

Мета  семінару-тренінгу: залучення до  практичної  діяльності, ознайомлення  учасників навчально-виховного процесу  в  умовах запровадження Концепції НУШ, сучасними  методами для  навчання початкових класів.

З вітальним  словом та  презентацією до учасників  семінару звернувся директор Новосинявської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наумець Сергій Федорович з побажанням плідної співпраці на  семінарі та  в  майбутньому.

Зінківська Зіна Григорівна,  вчитель 1 класу, у своєму  виступі наголосила, що Нова українська школа – це  освітнє  середовище, і це, насамперед, не  техніка чи  меблі. В НУШ у  більшості  навчання відбувається в ігровій  формі. Учасників  семінару ознайомились  з освітнім  середовищем 1  класу, яке  використовує під час  навчання учнів.

Так як  у Зіни Григорівни 1 клас, вона  крім шкільних  знань, вчить їх використовувати ці знання  у  житті. Вчить  дітей висловлювати свої  почуття і  думки, слухати  один  одного. Це  покоління  дітей  не  посадиш  струнко  за  партами, як  раніше. Вони  інші. І найулюбленішими  місцем  для  дітей у  класі, це  середовище  відпочинку наголосила вчителька. Площа  класу  дозволяє стаціонарний простір для  відпочинку. Він передбачає поєднання можливостей для  релаксації та  спілкування. Килим, м’які  подушки сприяють утворенню інформаційної  атмосфери, й  допомагають дітям  легше переходити  до іншого виду  діяльності.

Отже, Зіна  Григорівна підкреслила, що усвідомлюючи  мету  трансформації  класного  простору, потрібно повною мірою використовувати його можливості,і тоді  можна  отримати високі  результати навчання.

Починається  кожний  день у НУШ із  ранкової  зустрічі, де  вміло розпочала вчителька 2 класу Братенко Марія Євгенівна на  тему: «Чи можуть  мрії  змінити  життя  людини?».

Марія Євгенівна пояснила  дітям, що  мрії – це частика  нашого  життя. Без них важко уявити  будні. Вони  роблять життя  яскравішим. Мріяти  ніколи не  пізно – і це чудово наповнюватиме ваше  життя яскравими  барвами. На  завершення учні  в  щоденнику вражень відобразили свої мрії.

Із учасниками  семінару Тасюк Світлана Миколаївна,  класовод 3 класу провела  майстер-клас на  тему: «Формування  ключових і  предметних компетентностей  у здобувачів  освіти початкових класів засобами інтерактивних стратегій  і  творчих вправ», а метою було: «Обґрунтування, перевірка  способів формування ключових і предметних компетентностей». Перш ніж налаштувати  на  плідну  роботу, Світлана  Миколаївна виробляє із класом правила  роботи в  групі, які  дають можливість поважати  один  одного висловлювати свою думку, говорити  ввічливо.

З учасниками  семінару було  проведено майстер-клас «Фішбоун», стратегія» РАФТ», фрагменти  письмової практики «Сторітеллінг» (розповідання  історій). На  завершення вчителька  провела  вправу «Колаж». Колаж – це  технічний  прийом в образотворчому  мистецтві, який  ґрунтується на  введенні у  твір різних  за  фактурою та  кольором  предметів чи  шматків  газет, афіш, шпалер. Так, як це  був День Святого Валентина вчителька  підготувала буклет із серця, де  учасники семінару прикріпили  свої побажання.

В 4 класі вчителька Пилипенко Руслана Миколаївна провела  фрагмент уроку  з природознавства на  тему: «Навчальний  проект «Розмаїття Африки». Фрагмент уроку  бува  насичений комунікативними та  інтерактивними  методами, вправами  з інтегрованим  змістом. Вчителька  не  порівнює дітей, не  говорить, що  твоя  думка не вірна, а лише  спрямовує у відповідне  русло.

Психолог  школи Нечипорук Оксана Василівна підкреслила, що мрія  нашого педагогічного колективу створити  такі  умови, у  яких учні хочуть  вчитися, розвивати свої  індивідуальні здібності, самовдосконалюватися. Важливо, щоб кожен  знайшов себе  і  повірив у  власні  сили, бо тільки  так він  зможе  почуватися гідною  людиною, а  батьки, які мають бути партнерами  у спільній  справі  виховання особистості, передачі  сімейного  досвіду від старших  до  молодших, успадкування  суспільних, родинних і  особистісних цінностей поколінь. Оксана Василівна провела  тренініг із  батьками початкових класів  на  тему: «Ефективність спілкування – ключ до створення дружнього  мікроклімату».

Педагогом  організатором Тетяною Сергіївною Беседою та вчителем зарубіжної літератури  Прокоповою Надією Іванівною було  організовано та  підготовлено екскурсію у музей Матері та  виховний  захід на тему: «З любові  починається  життя, воно усе найкраще  починає», де  діти  змогли проявити  свої здібності, таланти.

Підсумовуючи роботу  семінару методист Ніколаєць Валентина Павлівна зауважила про  важливість даної теми для  підвищення якості  освіти та  фахового рівня вчителів  початкових класів.

Учасники  семінару поділилися  своїми  враженнями від проведеного  заходу, висловили свої думки щодо питань, які потребують розгляду на  наступних зустрічах, подякували  адміністрації та  педагогічному  колективу  школи за  проведену  змістовну  роботу.