A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради

Учитель наділений свободою творчості, – Служба якості освіти

Дата: 10.05.2021 14:25
Кількість переглядів: 62

Українські вчителі наділені свободою творчості в організації уроків.

Про це йдеться у заяві, поширеній Державною службою якості освіти.

В установі звертають увагу, що академічна свобода педагогічного працівника передбачає свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну діяльність, а також вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі.

«Академічна свобода — це самостійність і незалежність учасників освітнього процесу під час провадження педагогічної, науково-педагогічної, наукової, інноваційної діяльності, що здійснюється на принципах свободи слова, думки і творчості, поширення знань та інформації, вільного оприлюднення і використання результатів наукових досліджень з урахуванням обмежень, установлених законом», – підкреслили у Державній службі якості освіти.

Водночас у Держслужбі наголошують, що умови для академічних свобод педагогічних працівників має створити керівник закладу освіти.

«Вчителі наділені свободою творчості в організації уроків, можуть розробляти власні освітні програми, обирати шлях досягнення навчальних результатів з огляду на потреби й таланти учнів», – повідомили у Державній службі якості освіти, зазначивши, що академічна свобода педагогічних працівників є запорукою демократичної освіти.


« повернутися

Вхід для адміністратора