Рух - це здоров'я
Ніхто не стане сперечатися, що займатися спортом корисно, особливо для здоров'я. Що завдяки його впливу діти ростуть більш міцними і витривалими, застуди бувають рідше, а імунітет стійкіший. Це все так, але спорт – це більше, ніж просто здоров'я. У ньому є багато переваг і користі не тільки на фізичному, але і на емоційному рівні. Діти, захоплені тренуваннями, не витрачають стільки часу на комп'ютери, планшети. Їм просто ніколи. Вони натхнені своїми заняттями, успіхами і поставленими цілями.
До того ж, не секрет, що спортивні заняття впливають на успішність дитини в навчанні. Було проведено ряд експериментів, на основі яких було доведено, що при хорошому фізичному розвитку дитина засвоює матеріал краще однолітків. Все тому, що на тренуваннях відбувається насичення організму киснем, а це, в свою чергу, активізує роботу мозку.
Сила волі і характер теж не стоїть осібно. На заняттях діти вчаться долати себе і свої слабкості, йти вперед і не здаватися, формувати сильну особистість, здатну досягти багато чого. Фізична активність завжди пов'язана з різноманітними перешкодами і труднощами. Справляючись з ними, дитина піднімає самооцінку і гордість за свої досягнення. Стає поки ще маленьким, та все ж чемпіоном.
Спорт і успіх тісно пов'язані між собою. Дивіться самі, цілеспрямованість – зосередженість думок, почуттів і дій, спрямованих на досягнення мети. Завзятість і наполегливість – як складові шляху до мети. Витримка і самовладання – ясність розуму, управління емоціями, особливо в критичній ситуації, вміння швидко реагувати на зовнішні чинники без паніки. Все це становить успіх. Де, як не в спорті, вони розвиваються і застосовуються від заняття до заняття найуспішніше.
Крім вище перерахованого, не варто випускати з уваги і соціальну сторону спорту - заняття в колективі. На спортивних заняттях дитина вчиться спілкуватися, співпереживати і допомагати, бути частиною команди, знаходити компроміс і відчувати себе впевнено в соціумі. В процесі гри діти спілкуються не тільки між собою, і з дорослими людьми. Всі ці якості стануть в нагоді дитині не тільки в відповідальні шкільні роки, а й протягом усього життя.
На занятті діти вихлюпують накопичену енергію, при цьому заряджаючись позитивними емоціями і відмінним настроєм.
Тренування проходять:
- по футболу - на власному футбольному полі ДЮСШ, на спортивному майданчику Старосинявського ліцею ім. О. Романенка, на спортивному майданчику Заставецької гімназії – філії Старосинявського ліцею ім. О. Романенка ( тренери Гноянко Є.А., Баша В.В.);
- по волейболу – у спортивних залах Старосинявського ліцею ім. О. Романенка, Старосинявської гімназії № 2 (тренери Хоменко О.П., Пірожков І.М.);
- по настільному тенісу – в приміщенні адмінбудинку Старосинявської ДЮСШ ; Дашковецький ліцей ( тренери Коростій Н.В., Пікульська Л.М., Логвин О.В.,);
- з лижних гонок – на базі Пилявського ліцею ( тренер Мельничук А.В.).
- з легкої атлетики – на стадіоні ДЮСШ, спортивному залі Старосинявського ліцею ім. О. Романенка ( тренер Ярошенко І.А., Охота Л.М.).
Виростаючи, ваша дитина не обов'язково стане олімпійським чемпіонам і великим спортсменом, якщо у неї немає до цього прагнення. Головне в тренуваннях, щоб вони подобалися малюкові, і він отримував від них задоволення. Біг до улюбленого тренера, а після – вибігав щасливий і задоволений із залу з палаючими очима і фразами: «Мама, мама, а у мене вийшло».
Успіхів вам і спортивних радощів. І пам'ятайте. Будьте прикладом для своїх дітей – займайтеся спортом разом з ними.