A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради

НТМ 2024

НМТ–2024 відбудеться за схемою 3+1

Вступні іспити до закладів вищої освіти у 2024 році відбудуться у вигляді національного мультипредметного тесту.

Відповідний законопроєкт ухвалений Верховною Радою 08 листопада.

НМТ включатиме три обовʼязкові предмети – українську мову, математику, історію України, а також шість предметів на вибір: фізика, хімія, біологія, іноземна мова, географія, українська література.

Визначено, що конкурсний відбір до вишів буде здійснюватись за результатами ЗНО 2021 року або НМТ 2022–2024 років та творчого конкурсу.

Тестування відбудеться в один день і триватиме 4 години.

Структуру національного мультипредметного тесту у 2024 році змінювати не планують.

Як поводитись під час перерви між блоками НМТ

У 2024 році національний мультипредметний тест передбачатиме завдання з чотирьох предметів, на виконання яких відведено 240 хвилин.

Учасник буде виконувати завдання з перших двох предметів – української мови та математики – протягом 120 хвилин (60+60).

Після першого блоку учасники НМТ матимуть невелику перерву, яка триватиме 20 хвилин.

Після перерви учасники іспиту продовжать виконання другого блоку мультитесту, що міститиме завдання з історії України та предмета за вибором учасника.

Що можна робити під час перерви

Під час перерви учасники мультитесту зможуть відпочити та переключитись психологічно, налаштувавшись на виконання завдань з інших предметів.

Цей час бажано використати на те, щоб «перекусити» і попити води. Для їжі варто використовувати поживні та калорійні батончики, канапки, фрукти. Водночас не варто приносити до екзаменаційного центру продукти з різкими або специфічними запахами.

Також у межах перерви учасники матимуть доступ до особистих речей, тобто зможуть скористатись власними речами, які залишені у вказаному інструкторами місці.

Окрім того, протягом цього часу учасники НМТ зможуть сходити до вбиральні.

 

Оприлюднено демоверсії тестових завдань НМТ з усіх предметів

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційні варіанти тестів НМТ з усіх предметів.

На роботу з кожним демонстраційним тестом учасникам відведено 60 хвилин.

Однак під час проходження мультитесту вступник самостійно зможе розподіляти 120 хвилин, відведені на виконання української мови та математики у межах першого блоку до перерви, а також історії України та предмета за вибором учасника НМТ у межах другого блоку після перерви.

Усього на виконання мультитесту буде відведено 240 хвилин, з 20-хвилинною перервою між двома блоками.

Учасники НМТ у 2024 році можуть розпочинати підготовку, використовуючи минулорічні завдання НМТ і ЗНО.

ЗНО-ОНЛАЙН. ТЕСТИ МИНУЛИХ РОКІВ

 

Пам'ятка учасника НМТ: що робити на тестуванні

 

Пропонуємо учасникам тестування алгоритм дій, ознайомлення з яким допоможе дізнатися про правила проведення тесту, відчути впевненість та комфорт при відвідуванні екзаменаційного центру. 

Допуск до екзаменаційного центру

Для допуску до тимчасового екзаменаційного центру учасник тестування має пред’явити паспортний документ та сертифікат, який необхідно роздрукувати з інформаційної сторінки самостійно напередодні тестування.

Також необхідно мати запрошення. Воно може бути в онлайн-форматі, тобто учасник іспиту може завантажити запрошення на телефон і пред’явити для входу в ТЕЦ у такому вигляді.

Кожен учасник тестування має право взяти з собою в аудиторію прозору пляшку води та ручку будь-якого кольору для роботи з чернеткою.

Вхід до аудиторії

На вході до тимчасового екзаменаційного центру як в Україні, так і за кордоном, учасника тестування зустрічатиме україномовний спеціаліст, який перевірить документи та повідомить номер аудиторії, де буде проходити тестування.

Списки з прізвищами та розподілом за аудиторіями, якщо їх буде декілька, будуть вивішені на вході до центру.

Учасник НМТ за вказівниками має пройти до вказаної аудиторії. В аудиторії фахівець центру вкаже місце за комп'ютером, яке має зайняти учасник тестування.

Інструктаж

Перед початком тестування протягом 5-7 хвилин інструктор в аудиторії проведе інструктаж, як проходитиме оцінювання та на що слід звернути увагу учаснику іспиту.

Фахівець нагадає, що під час тестування не можна користуватись мобільними телефонами, навушниками та іншими засобами зв’язку та технічними засобами.

Усі ці речі учасник тестування має залишити у спеціальному місці для особистих речей.

Також інструктор попередить, що учасник не може відкривати інші браузерні вікна, окрім того вікна, де відбувається тестування.

У разі порушення будь-якої з цих або інших вимог, що озвучить інструктор, тестування для цього учасника буде припинено, і він не отримає результат НМТ.

Початок роботи над тестом

По завершенню інструктивної частини кожен учасник отримає логін і пароль для входу в систему.

Увійшовши в систему, учасники тестування мають прочитати на екрані монітора правила проходження тесту.

Після цього учасник може розпочати виконання завдань тесту.

Відлік часу

Відлік часу починається з моменту, коли учасник увійшов до системи і ознайомився з правилами проходження тесту.

Відлік буде постійно знаходитись перед очима учасника тестування у тестовому вікні.

Відлік часу при нетривалій повітряній тривозі

У разі оголошення повітряної тривоги, що триватиме незначний час, відлік часу буде призупинено на час вимушеної перерви.

Час на проведення тестування не буде зменшений. Після завершення тривоги тестування буде продовжене у звичайному режимі з поновленням відліку часу, що наданий вступнику для проходження тесту.

Робота з предметними блоками НМТ

Під час роботи з тестовими завданнями кожного предметного блоку учасник має позначати відповідь, яка, на його думку, є правильною, та зберігати свою відповідь.

Якщо учасник впевнений у відповіді, він може одразу позначати її як правильну. У разі сумнівів учасник може занотувати номер питання і блоку на чернетці, щоб пізніше повернутися до цього завдання.

Учасники тестування можуть виконувати завдання предметних блоків у будь-якому порядку, мають право пропускати завдання і повертатись до їх виконання у межах тестового часу.

Використання чернетки

У процесі виконання завдань кожен учасник тестування має право використовувати чернетку.

З цією метою на столі у кожного учасника іспиту буде знаходитись чистий аркуш паперу, на якому можна буде робити будь-які обрахунки, позначки, нотатки, схеми тощо. За необхідності учасник може скористатися додатковою чернеткою. Чернетку можна буде взяти з собою після завершення тесту.

 

Завершення тестування

Після того як учасник виконав усі завдання, необхідно натиснути кнопку «ЗАВЕРШИТИ ТЕСТУВАННЯ».

Якщо учасник пропустив якісь завдання або не зберіг правильну відповідь, система видасть повідомлення, на які саме завдання у якому блоці не надана або не збережена відповідь.

Учаснику варто повернутись до цих завдань та обрати відповіді, які, на його думку, є правильними. Ці відповіді треба зберегти. 

Після цього необхідно знов натиснути кнопку «ЗАВЕРШИТИ ТЕСТУВАННЯ».

Якщо всі відповіді збережені, система повторно запитає, чи дійсно учасник хоче завершити тестування. Учасник має підтвердити свій намір, натиснувши «ТАК».

Після цього тестування для учасника є завершеним.

Отримання результатів НМТ

Одразу після підтвердження наміру завершити тестування учасник отримає на екрані результат з кожного з предметних блоків.

Результат буде поданий у вигляді тестових балів, які набрав учасник НМТ з кожного предмета.

Результати для вступу до закладів вищої освіти за шкалою 100-200 балів кожен учасник основної сесії НМТ отримає до 28 червня у своєму електронному кабінеті.

Дізнатись результати за шкалою 100-200 балів кожен учасник може й самостійно, використавши таблиці переведення тестових балів з усіх предметів, оприлюднені в Порядку прийому до закладів вищої освіти.

Вихід з аудиторії

Після того, як учасник отримав свої результати у тестових балах, він має підійти до інструктора та повідомити про завершення тестування.

Потім він має поставити підпис у відповідному протоколі, і лише після цього забрати речі й залишити аудиторію.

 

 

 

 

Вхід для адміністратора