Дата: 12.11.2021 14:30

Оголошується проведення громадського обговорення щодо ліквідації Бабинської гімназії Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області. (Проект рішення)

1. Найменування організатора громадського обговорення – Старосинявська селищна рада.

2. Ініціатор громадського обговорення – Старосинявська селищна рада.

3. Мета: врахування думки жителів Старосинявської територіальної громади щодо ліквідації Бабинської гімназії Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області».

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

І. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

ІІ. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

ІІІ. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

У Бабинській гімназії Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області на 01.11.2021 р. навчається 33 учнів. Початкова ланка: 1 кл. - 3 уч., 2 кл. – 1 уч., 3 кл. – 0 уч., 4 кл .- 2 уч.; середня ланка: 5 кл. – 5 уч., 6 кл. – 3 уч., 7 кл. – 9 уч., 8 кл. – 5 уч., 9 кл. - 5уч. Як наслідок малокомплектності, відсутність окремих класів. Мала наповнюваність решти класів, відсутня повноцінна позакласна, виховна, спортивно-масова робота, що не сприяє соціалізації дітей. Вони навчаються у замкнутому колі, відсутні умови для організації системної методичної роботи.

Відділом освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради зроблено аналіз демографічної ситуації у громаді, визначено прогнозовану чисельність учнів першого класу на 6 наступних років (на 01.08.2022 р.) за контингентом: до першого класу Бабинської гімназії Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області можуть вступити: 2023 р. – 5 учнів, 2024 р. – 2 учні, 2025 р. – 2 учні, 2026 рік – 1 учень, 2027 р. – 0 учнів, 2028 р. – 0 учнів. Тож у найближчі роки кількість учнів у гімназії зменшиться, але зросте вартість утримання, в тому числі за рахунок зростання ринкових цін на енергоносії (електричну енергію, природний газ).

Витрати на заробітну плату складають 2351,3 тис. грн. з них на педагогічних працівників 1713,8,9 тис. грн., з державного бюджету виділяється освітньої субвенції на дану кількість учнів -1129,7 тис. грн.

Витрати на енергоносії складають  240,8 тис. грн.

На утримання шкільного автобуса -30 тис. грн.

Харчування учнів – 16,1 тис. грн.

Інші витрати на обслуговування школи- 18,0 тис. грн.

Середня вартість утримання одного учня становить 80,5 тис. грн.

На сьогодні єдиним оптимальним вирішенням даної проблеми є оптимізація мережі, зокрема ліквідація таких закладів. Зекономлені кошти будуть спрямовані на придбання навчальної літератури, оснащення навчальних кабінетів існуючих закладів освіти сучасним навчальним обладнанням та матеріалами, комп’ютерною технікою, шкільними меблями, мультимедійним обладнанням, облаштування туалетних приміщень, переоснащення харчоблоків, здійснення необхідних капітальних і поточних ремонтів, облаштування спортивних майданчиків, території освітніх закладів.

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Старосинявської територіальної громади.

5. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: Поштова адреса: вул. Івана Франка, 8, смт.Стара Синява, 31400, Україна. Тел.: (03850) 2-10-89 е-mail: inbox@starosynjavska-gromada.gov.ua

Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону відділу освіти молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради:  Адреса: 31400, Хмельницька обл., Хмельницький р-н., смт. Стара Синява, вул. Грушевського, буд. 21 e-mail адреса: sn_osvita@ukr.net

6.  Контактна особа – Скригунець Петро Михайлович – головний спеціаліст  відділу освіти молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради, тел. (096) 890-43-56.

7. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті відділу освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради.